Praca jest zawsze zindywidualizowana, dopasowana do konkretnych trudności oraz mocnych stron klienta. Każdy może wybrać pomiędzy dwoma rodzajami pracy:
- wsparcie psychologiczne – jest ono bardziej poradą na bieżąco, dotyczącą palących problemów;
- coaching – jest procesem wspierającym rozwój i zmiany, które chcemy wprowadzić.
Wybór narzędzi zależy od sytuacji, w której znajduje się klient oraz od niego samego.
Jak wygląda coaching? Na początkowych spotkaniach określany jest temat i cel. W trakcie sesji klient z pomocą coacha odkrywa ograniczające go przekonania, nabiera motywacji i odwagi do realizacji celu, poszerza świadomość dotyczącą tematu coachingu oraz samego siebie, następnie tworzy plan działania. W trakcie gdy klient realizuje plan, coach jest osobą, która go wspiera i pomaga mu w bieżącym weryfikowaniu lub modyfikowaniu planu.
Coach odpowiada za właściwe przeprowadzenie sesji. Klient jest osobą, która podejmuje decyzje oraz odpowiada za realizacje i osiągnięcie celu.
Coaching odbywa się w formie indywidualnych spotkań klienta z coachem. Spotkania czyli tzw. sesje coachingowe, trwają od 60 do 90 minut. Częstotliwość spotkań zależy mocno od celu i etapu jego realizacji, mogą odbywać się raz w miesiącu, co dwa tygodnie lub co tydzień. Długość cyklu spotkań uzależniona jest od tematyki, motywacji i postępów klienta. Kończy się on podsumowaniem efektów i wypracowaniem technik pomagających utrzymać uzyskane rezultaty.
Czym jest coaching a czym wsparcie psychologiczne?
Jedni potrzebują przewodnika, inni idą sami.
Siergiej Sadow
Do kogo adresujemy to wsparcie?
Do wszystkich, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Na lepsze, oczywiście.
Kilka przykładowych tematów pracy:
- Nie wiem w czym jestem dobry, nie zajmuje się niczym szczególnym, chciałbym zacząć robić coś, co mnie pasjonuje, nie wiem w jakim kierunku się rozwijać;
- Chciałbym bez problemu nawiązywać nowe znajomości, mam dość stania z boku, często nie wiem o czym mam rozmawiać gdy jestem z innymi ludźmi, często mam poczucie, że inni mają więcej szczęścia, są ode mnie lepsi, nie wierzę, że mogę osiągnąć to czego bym chciał, często sam siebie krytykuję;
- Czuję, że moje sprawy mnie przerastają, stresuję się wieloma rzeczami;
- Chcę poukładać swoje życie osobiste, znaleźć partnera;
- Mam często wrażenie, że daję sobie wchodzić na głowę;
- Chcę poprawić wyniki i przygotować się solidnie do sesji, napisać pracę magisterską/ inżynierską/ licencjacką;
- Mam więcej spraw do załatwienia niż doba godzin, nie jestem w stanie nic zaplanować, mam wiele pomysłów i chciałbym je uporządkować;
- Chciałbym konsekwentnie realizować moje plany;
- Nie wiem, w którą stronę powinienem iść;
- Czego tak naprawdę chcę od życia, jak zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach przyszłego pracodawcy, co robić już teraz, by mieć większe szanse na wymarzoną pracę po studiach.

Korzyści dla Ciebie
W procesie, osoba pracująca z coachem maksymalizuje tempo rozwoju i zwiększa efekty działania poprzez dzielenie na drobniejsze etapy drogi do celu. Dzięki pracy z coachem maksymalizuje się korzyści związanie z umiejętnościami: precyzowania stawionych sobie celów, optymalizowania działania, podejmowania trafnych decyzji w oparciu o umiejętności.
Podczas porad psychologicznych możesz z kolei rozwiązać najbardziej palące Cię problemy.
Nie obawiaj się korzystania z pomocy psychologa, każdy może patrzeć na Twoje problemy z innej perspektywy.