W dniach od 9 do 11 marca odbywały się wyjazdowe warsztaty w Kowarach, adresowane do uczestników projektu: Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego prowadzone przez pracowników Stowarzyszenia: Ariela Fecyka i Ewę Pajdo-Majewską.  Warsztaty obejmowały tematy:  „Asertywność” ; „Assesment Center – jak się w nim odnaleźć (symulacja)” i „Skuteczne zarządzanie sobą w czasie – efektywność w działaniu”.

Tradycyjnie warsztaty rozpoczęliśmy od wspólnej integracji – standardowo każdy powiesił na drzwiach kopertę ze swoim imieniem (przez cały pobyt każdy mógł wypełniać je miłymi słowami dla adresata). W następnej kolejności część osób wybrała odpoczynek na strefie wellnes: basen i sauny. Pozostali grali planszówki.

W sobotę z samego rana śmiałkowie wybrali się na Poranne Brodzenie (atrakcja hotelowa – kuracja ks. Kneippa). Po czym spotkaliśmy się na śniadaniu –aby nabrać sił na resztę dnia. Kilka osób wybrało się jeszcze na inhalacje radonowe do kopalni uranu. Jest to jedynie miejsce w Polsce i jedno z pięciu na świecie! Naturalne inhalacje radonowe, prowadzone są w unikalnej podziemnej sztolni po wyrobiskowej, w zabytkowej kopalni rud uranu.

Pierwsze dwa szkolenia prowadził Ariel Fecyk: Asertywność i Assesment Center – jak się w nim odnaleźć (symulacja). Ostatni dzień pobytu oczywiście rozpoczął się od  „terapii szokowej” czyli porannego brodzenia (dla chętnych), połączona dodatkowo ze ścieżką zdrowia. Kolejno udaliśmy się na śniadanie a potem na szkolenie „Skuteczne zarządzanie sobą w czasie – efektywność w działaniu” prowadzone przez Ewę Pajdo-Majewską.

Po obiedzie i przepysznym deserze udaliśmy się do busa, który zawiózł do Wrocławia. Pochwały należą się dla Kucharza, który przez te 3 dni zaskakiwał nas potrawami, gdzie każdy posiłek był poezją dla podniebienia! :)

 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za aktywne uczestniczenie i kreatywne myślenie w trakcie całego pobytu.                                    Do zobaczenia  na kolejnych warsztatach!