W ramach Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego organizowane są wyjścia kulturalne. Wydarzenia są doskonałą formą zabawy i wymiany doświadczeń z innymi.Wyjścia są całkowicie bezpłatne dla uczestników projektu. Poniżej publikujemy kilka relacji z takich wyjść.

LISTOPAD

W listopadzie wybraliśmy się do Starego Klasztoru na koncert kanadyjskiego barda, pisarza i poety Leonarda Cohena.   Koncert odbył się w rocznicę śmierci Mistrza, a jego utwory wykonywała Paulina Lenda. Natomiast  8 listopada byliśmy na koncercie muzyki żydowskiej pt. „Niedokończone życia”. Odbywał się w Synagodze pod Białym Bocianem.

GRUDZIEŃ

17 grudnia emocje sportowe sięgały zenitu! Tego dnia wybraliśmy się na mecz piłki siatkowej. Kibicowaliśmy siatkarskiej drużynie Impel Wrocław podczas meczu Polskiej Ligii Siatkówki Kobiet z Chemikiem Police. Dziewczyny ze stolicy Dolnego Śląska po zaciętej walce przegrały w tie breaku z pierwszą drużyną w tabeli. Ale emocji nie brakowało podczas całego meczu.

Dzień później, 18 grudnia  udaliśmy się  na największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Niektórzy uczestniczy nagle przypomnieli sobie, jak byli mali i klocki Lego były ich najlepszą zabawą. Wiele osób dzięki niej mogła cofnąć się w czasy dzieciństwa. Na ekspozycji mogliśmy podziwiać m.in. zbudowany z ponad miliona elementów samolot Air Force One i naturalnych rozmiarów figurę Roberta Lewandowskiego. Ponadto zobaczyliśmy wiele tematycznych makiet zbudowanych z Lego, wśród których największą popularnością cieszyła się wystawa Human Body. Ukazywała ona budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka.

STYCZEŃ

W ostatni dzień stycznia udaliśmy się do Teatru Polskiego na spektakl „Okno na Parlament”. Jest to komedia opowiadająca o polityku wysokiego szczebla, który ma romans z zamężną sekretarką lidera opozycji. Do tego twórca sztuki dorzucił trupa oraz tytułowe okno. Dowcipy i gagi sprawiły, że każdy z nas dobrze się bawił. Śmiech tego dnia odgrywał pierwszoplanową rolę. Spektakl od dawna uzyskuję dobre noty. Polecamy ten spektakl, a szczególności w naszym towarzystwie. Dawka ogromnego śmiechu gwarantowana.

 

Jeśli jesteś zainteresowany wyjściami i  chcesz chodzić z nami to daj znać:

Aleksandra Grzegorczyk

e-mail: a.grzegorczyk@tnm.org.pl

tel: 518 294 415