Od 09.02 do 11.02 w Kowarach  odbywało się szkolenie organizowane przez Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego.

Pierwszy dzień  był to czas wspólnego zapoznawania. Zabawy integracyjne miały na celu jeszcze lepiej się zapoznać. Tradycyjnie na szkoleniach organizowanych przez nas jest zawieszenie kopert ze swoim mieniem –  przez resztę szkolenia każdy mógł wrzucać kartki z miłymi słowami. Następnie, wieczorem niektórzy udali się na basen, aby nabrać sił przed kolejnym dniem szkoleniowym.

Kolejnego dnia śmiałkowie, a właściwie 3 osoby udały się o 8:00 na poranne brodzenie-w górskim strumieniu metodą jednego z prekursorów hydroterapii Sebastiana Kneippa. Temperatura sięgała -6stopni, ale wszyscy dali radę! Po śniadaniu część osób poszła się przygotować do szkolenia, natomiast reszta udała się na Inhalacje Radonowe. Pierwszy warsztat obejmował zagadnienia z komunikacji. Zajęcia prowadziła Ewa Pajdo- Majewska. Poruszone kwestie miały pokazać co należy zrobić, aby komunikowanie się w pracy osiągało jak najwyższy poziom. Jak uniknąć szumów komunikacyjnych, ale przede wszystkim jak te zasady zastosować w praktyce. Kolejna prelekcja obejmowała temat „praca w zespole” prowadzona przez Ariela Fecyka. Były przytoczone korzyści w zespole. Jak należy kompletować zespół do swojego projektu. Przede wszystkim Ariel pokazał, że warto mieć w swoim zespole różne osobowości. Pod koniec uczestnicy mieli za zadanie stworzyć mikro projekt w celu wykorzystania zdobytych kompetencji.

Niedziela rozpoczęła się od porannego brodzenia, ale tym razem odważyła się tylko jedna osoba. Przynajmniej temperatura powietrza była nieco niższa niż dzień wcześniej, bo -4 stopni. Na śniadaniu kilka osób udała się na inhalacje do kopalni a reszta do swoich pokoi spakować rzeczy tak, aby później móc w pełni uczestniczyć w szkoleniu. Tematyką szkolenia był warsztat zatytułowany – „Po co Ci praca? Korzyści z pracy” prowadzony przez Ewe Pajdo-Majewsko. Zostały poruszone najważniejsze korzyści płynące z podjęcia pracy. Zostały przedstawione tematy dot. przepisów prawnych – wynikające prawa i obowiązki dla pracownika z niepełnosprawnością.

Po tak energicznym weekendzie wszyscy wrócili z ogromną dawką wiedzy, która zaowocuje w przyszłości ze zdwojoną mocą. Również był to doskonały czas wspólnej integracji w pięknych Kowarach. Kolejne edycje już niedługo, śledźcie uważnie naszą stronę i fanpage na Facebooku.