ŚWIADOMA KADRA

Warsztaty dla kadr wspierających osoby
z niepełnosprawnością w procesie kształcenia
na poziomie wyższym

TERMIN: 22-24 listopada 2022 roku
MIEJSCE: Hotel Olympic w Ustroniu (NOWE MIEJSCE)

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejną odsłonę: ŚWIADOMEJ KADRY – Warsztatów dla kadr wspierających osoby z niepełnosprawnością w procesie kształcenia na poziomie wyższym.

Nasze wydarzenie to przede wszystkim spotkanie Pełnomocników Rektorów ds. Studentów z Niepełnosprawnościami, pracowników Biur ds. Osób z Niepełnosprawnością Uczelni Wyższych oraz osób zaangażowanych w projekty i działania na rzecz zwiększenia dostępności polskich uczelni.

Wydarzenie organizowane już od kilku lat, jest docenianą przez Państwa platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie udzielania wsparcia. Cieszymy się, że w tym roku, możemy ponownie zaprosić Państwa na szkolenia, wykłady, dyskusje i wspólne spędzenie czasu.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 22-24 listopada w Ustroniu, w hotelu Olympic.

Główne tematy:

  • Współczesne metody komunikacji ze studentami z niepełnosprawnościami i ich dostępność.
  • ETR – dlaczego warto by tekst był zrozumiały.
  • Procedura skargowa – regulacja i dyskusja.
  • Ewakuacja osób ze szczególnymi potrzebami – regulacje, rozwiązania, dyskusja.
  • Procedury ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami – doświadczenie i dobre praktyki.
  • Skuteczna promocja projektów „Uczelnia Dostępna”.
  • Dalsze działania na rzecz dostępności uczelni – praca nad rekomendacjami i potrzebami w kolejnych projektach Uczelni Dostępnej.

Porozmawiamy również o tym jak zapewnić trwałość działaniom osiągniętym dzięki realizacji projektów uczelnia dostępna i jak kontynuować obraną ścieżkę już po ich zakończeniu.

Zapraszamy do złożenia zgłoszenia za pomocą formularza TUTAJ

PROGRAM

osoba przy stole rejestracyjnym podpisująca listę obecności W sali konferencyjnej na tle ścianki reklamowej z lewej strony na wózku inwalidzkim Ariel Fecyk mówiący do uczestników przez mikrofon z prawej strony siedzi Krzysztof  Peda Osiem osób siedzi w dwóch rzędach w każdym po cztery osoby twarzą do siebie i rozmawiają widok z za pleców jednego rzędu Osiem osób siedzi w dwóch rzędach w każdym po cztery osoby twarzą do siebie i rozmawiają widok z profilu osoby w rzędach siedzą na sali konferencyjnej i rozmawiają  czekając na prelekcję widok na panel dyskusyjny z za pleców uczestników siedzących w rzędach uczestnicy warsztatów siedzą w tle stoi flipchart trwa dyskusja Na drugim planie wystąpienie Katarzyny Jach. Na telewizorze wyświetlana jest prezentacja. Na pierwszym planie widać pierwsze rzędy  słuchających uczestników