Po intensywnym rozpoczęciu roku i podjęciu nowych inicjatyw udaliśmy się na wyjazd szkoleniowy w dniach 3-6.02. Na miejscu mieliśmy okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu umiejętności miękkich, poznać tajniki prawidłowego oddychania dowiedzieć się z jakimi projektami i zadaniami zmagają się nasi współpracownicy, oraz zaznajomić się z podstawami Polskiego Języka Migowego.

Ale po kolei …

Z rana zanim rozpoczęła się część szkoleniowa każdy z nas mógł zadecydować, co chciałby robić. Mieliśmy do wyboru odetchnąć podziwiając malownicze, zimowe krajobrazy, zmęczyć mięśnie na nartach czy snowboardzie. Wieczorem mogliśmy się rozluźnić dzięki Destinie i prowadzonej przez nią sesji oddechowej. Dowiedzieliśmy się, że oddech to nie tylko konieczna do przeżycia wymiana tlenu i dwutlenku węgla, ale także możliwość pozbycia się natrętnych myśli, uspokojenia tętna, obniżenia ciśnienia i zrelaksowania mięśni. Jeśli nie wiecie czym jest Oddech Trzmiela, koniecznie to sprawdźcie i przetestujcie na sobie!

Znaczną część drugiego dnia spędziliśmy w sali szkoleniowej, gdzie słuchaliśmy nad czym aktualnie pracuje każdy z nas, co daje największą satysfakcję a co spędza sen z powiek. Niektórzy z nas odkryli nawet przed pozostałymi swoje talenty! Podczas tej części szkolenia wszyscy mieliśmy okazję się lepiej poznać, było to szczególnie ważne dla nowych pracowników.

Ostatni dzień przed wyjazdem poświęciliśmy na poznanie podstaw PJM. Dzięki świetnemu szkoleniu odkryliśmy nieco świat Głuchych, poznaliśmy kilka słówek, nauczyliśmy się tworzyć proste zdania, a każde z nas dostało swój własny Przydomek Migowy. Mimo, że krótki, ten dzień szkolenia był bardzo intensywny. Z zimowym krajobrazem musieliśmy pożegnać się już wczesnym popołudniem, jednak wiedza i umiejętności jakie otrzymaliśmy w Kowarach pozostaną z nami na bardzo długo.