Stypendium stażowe

Dodatek motywacyjny

Na wybrane przez Ciebie szkolenie zawodowe lub językowe

„Twoja Nowa Praca – program Abolwent”– to projekt adresowany do studentów ostatniego roku studiów I i II stopnia oraz absolwentów, którzy ukończyli dany stopień studiów nie później niż 60 miesiący temu z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wsparcie w projekcie mogą otrzymać osoby spełniające powyższe kryteria i  zamieszkujące w Polsce. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu zatrudnienia niepełnosprawnych absolwentów szkół wyższych poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnego planu kariery, podniesienie ich poziomu kwalifikacji oraz wprowadzenie na rynek pracy.

Wsparcie jakie oferujemy w projekcie. Kliknij by zobaczyć.

To jakie wsparcie otrzymasz zależy od Twoich potrzeb. W projekcie nie ma sztywnej ścieżki. Każdy uczestnik otrzymuje swoją zindywidualizowaną ścieżkę kariery.  Na pierwszym etapie udziału w projekcie spotkasz się z doradcą i coachem kariery tworząc swoją ścieżkę kariery a następnie ją wdrażając.

Ścieżka kariery zawierać będzie drogę zawodową jaką możesz realizować zgodnie ze swoimi możliwościami psychofizycznymi, kompetencjami zawodowymi, osobistymi predyspozycjami oraz niezbędne działania jakie musisz podjąć by skutecznie realizować wskazaną ścieżkę np. jakie dodatkowe kursy warto odbyć lub jakie doświadczenie zawodowe zdobyć na stażu.

Kadra projektu będzie spotykała się z potencjalnymi instytucjami i pracodawcami mogącymi zatrudnić uczestników projektu czy to na staż czy też na stałe zatrudnienie. Chcemy by w momencie gdy przyjdziesz skorzystać ze wsparcia projektu czekały już na ciebie potencjalne oferty pracy. Jeżeli nie będzie takiej, która będzie odpowiadała Twojej indywidualnej ścieżce kariery, pośrednik pracy pomoże Ci znaleźć odpowiednią.

Dyplom to nie wszystko. Dziś liczy się zdobywane doświadczenie, dlatego chcemy umożliwić Ci odbycie stażu. Stażu dostosowanego do twoich oczekiwań i wykształcenia. Stażu pozwalającego na realizację zaplanowanej ścieżki kariery. Oferujemy 3 miesięczny staż po 4 do 8 godzin. Na ten czas otrzymasz opiekun stażu, który będzie wspierał w trakcie jego przebiegu oraz stypendium stażowe w wysokości  2 000 zł.

W niniejszej formie wsparcia będziesz mógł zasięgnąć konsultacji ze specjalistą z zespołu projektu celem znalezienia najlepszych istniejących narzędzi rynku pracy umożliwiających wdrożenie Twoje ścieżki kariery. Mogą to być różnego rodzaju dofinansowania, programy szkoleniowe itp. oferowane przez instytucje publiczne

By wdrożyć swoją ścieżkę kariery  nie rzadko należy uzupełnić wiedzę i kompetencje dlatego przygotowaliśmy warsztaty wspierające wdrążenie ścieżki kariery. Tematy dla siebie wybierzesz wraz z doradcą podczas tworzenia indywidualnej ścieżki kariery.

Oferujemy Ci warsztaty wyjazdowe jaki i stacjonarne.

Proponowana tematyka warsztatów wyjazdowych:

 • Praca w zespole;
 • Wystąpienia publiczne;
 • Radzenie sobie ze stresem podczas rozmów kwalifikacyjnych i w życiu codziennym;
 • Poznaj swoją wartość!
 • Buduj mosty zamiast murów- o skutecznej komunikacji interpersonalnej.
 • Assesment Center
 • Po co Ci praca?

Proponowana tematyka warsztatów stacjonarnych:

 • ABC pracownika – co musisz wiedzieć,
 • Savoir-vivre w pracy- zasady zachowania się w pracy. Jak się ubrać, jak rozmawiać, jak
  zwracać się do innych pracowników i przełożonych;
 • Prawo pracy w praktycznej pigułce – co wolno, czego nie wolno. Jak rozmawiać z przełożonym o swoich prawach, aby pracy nie stracić.

Tematy mogą ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania wynikającego z indywidualnych ścieżek kariery poszczególnych uczestników.

Dzisiejszy rynek pracy wymaga więcej niż tylko wiedzy ze studiów. Jeżeli wdrożenie Twojej ścieżki kariery wymaga zwiększenia kompetencji zawodowych, zdobycia uprawnień, podniesienia kwalifikacji możesz w ramach projektu otrzymać szkolenia o maksymalnej wartości 5 000 zł. Przykładowo możesz uzyskać dofinanownanie na:

 • szkolenie z obsługi programów komputerowych (Office, AutoCAD itp)
 • kursy językowe
 • kursy programowania
 • kursy na prawo jazdy
 • kursy masażu
 • i wiele innych

    logo_pfron_nowe-110x60

       Projekt współfinansowany ze środków PFRON