„Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda.

Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie.”

Dr. Robert Anthony

 

 Kolejna grupa Asystentów, tym razem ze Szczecina przygotowywała się do pracy z Uczestnikami projektu „Studiuję niezależnie” w dniach od 15 do 17 grudnia w Lipowej. Podróż zaczęła się bardzo wcześnie, bo już o 4:00 rano spod akademika w Szczecinie grupa wyruszyła w kierunku Wrocławia, aby o 10:00 zjawić się we Wrocławiu – biurze. Po długiej podróży, pokrzepieniu dawką kofeiny i słodkościami Mariusz Olenkiewicz (koordynator projektów) rozpoczął prezentację o Stowarzyszeniu. Główną ideą było, aby nasi goście poznali szerzej działalność, ale też mieli wiedzę o inicjatywach podejmowanych przez Zarząd.

Po tej części spotkania,  rozpoczęła się kolejna – jedna z najprzyjemniejszych części spotkania: szkolenie/integracja Asystentów. Szkolenie przybrało formę integracji grupy sprawiające, że poszczególni jej członkowie wzajemnie poznawali swoje mocne i słabe strony, ale też poznawali się nawzajem. Po podzieleniu się na drużyny rozpoczęły się zabawy integracyjne. Zadaniami, jakie musieli wykonać to: stworzenie obiektu latającego, który po upuszczeniu z góry musiał wylądować cały (nie uszkodzi się), ale też mierząc się specjalnymi okularami imitującymi wadę wzorku i przejść w nich do biura. Śmiechu, ale przede wszystkim dobrej zabawy nie brakowało. Zabawy odniosły sukces! Co najważniejsze, wszyscy wygrali :) Po zjedzeniu obiadu, grupa wyruszyła ponownie   w podróż.         W miejsce docelowe – do Hotelu Zimnik w Lipowej, koło Żywca gdzie odbywało się szkolenie…

Kolejnego dnia po zjedzeniu śniadania, uczestnicy szkolenia mieli czas dla siebie: mogli skorzystać z atrakcji hotelowych albo też udać się w góry. Po obiedzie odbyło się pierwsze szkolenie zatytułowane: „Szkolenie – stres, wypalenie, radzenie sobie z emocjami”. Psycholog Pani Iwona Smyk-Kazana przekazała wiedzę z zakresu pracy z Beneficjentami. Uczestnicy szkolenia zgodnie mówili, że przekazane wskazówki były bardzo cenne. Była też okazja do podzielenia się sowimi obserwacjami z obecnej pracy, ale tez zadanie pytań do Pani Psycholog. Trzeciego dnia odbyło się kolejne szkolenie, tym razem zostały poruszone sprawy praktyczne w pracy: jak pomagać Beneficjentom, jak zwielokrotnić swoją pomoc itp.

 Kolejna edycja szkolenia okazała się bardzo cenna dla Uczestników. Oprócz przekazanych wskazówek przez pracowników Asystenci również dzielili się swoimi spostrzeżeniami z innymi, jak i poszerzali swoją wiedzę o nowe informacje. Pomimo że szkolenie trwało tylko przez weekend, uczestnicy zostali wyposażeni     w cenną wiedzę. Zdobyte kompetencje na szkoleniu, na pewno będą przydatne w przyszłości podczas pracy.