Dla kogo są warsztaty z obsługi sprzętu?

Technika i technologie w dzisiejszych czasach rozwijają się bardzo szybko. Obecnie na rynku jest bardzo wiele rozwiązań, które ułatwiają pracę, naukę, a także dostęp do wszelakich informacji dla osób słabowidzących i niewidomych. Chcemy aby nasze zajęcia z obsługi sprzętu były przydatne i rozwijały nowe umiejętności, a także zainteresowania uczestników. Uczymy jak poprawnie korzystać z narzędzi, do których macie dostęp.

znak zapytania
Dla kogo?

Wsparcie jest kierowane do wszystkich uczestników zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie technologii i ich wykorzystywania. Nasze doświadczenie wskazuje, że osoby niewidome i słabowidzące często nabywają sprzęt (w tym także refundowany ze środków PFRON), którego możliwości nie wykorzystują w pełni. Naszą wizją jest eliminowanie tego rodzaju zjawisk i niesienie pomocy w tematyce tyflourządzeń.

Korzyści dla Ciebie!

Warsztaty z obsługi sprzętu dają szeroki zakres możliwości edukacyjnych. Pracujemy na środowisku Windows, przedstawiamy podstawowe i zaawansowane zagadnienia z obsługi najpopularniejszych programów udźwiękawiających i powiększających. Z nami możesz nauczyć się także obsługi: urządzeń dotykowych, które posiadają systemy takie Android, iOS, monitorów brajlowskich i ich wykorzystywania do pracy pod Windows, najpopularniejszych drukarek brajlowskich takich jak IndexBraille i Viewplus. Jeżeli masz inne sprecyzowane potrzeby, poinformuj nas o tym. Przygotujemy zajęcia specjalnie dla Ciebie.

Liczba godzin: 5 spotkań po 4 godziny.

.

napis profit