W ramach projektu Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego i Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych zapraszamy do wzięcia udziału osoby niewidome i niedowidzące w bezpłatnych szkoleniach przygotowanych przez Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości.

Formy wsparcia obejmują:

 • Warsztaty z obsługi sprzętu informatycznego-mobilnego
  Szkolenia informatyczne: komputera, laptopa; szkolenie z obsługi telefonu i tabletu. Kursy prowadzone są indywidualne, co zapewnia profesjonalne podejście do tematu. Warsztaty odbywają się w biurze Stowarzyszenia (Wrocław ul. Grabiszyńskiej 163) lub po wcześniejszym umówieniu w mieszkaniu Uczestnika (w miarę możliwości prowadzącego). Zakres i tematy szkoleń są dostosowane wspólnie z kursantem. Jesteśmy otwarci na Wasze wymagania! Przykładowe tematy:
  – programy udźwiękawiające;
  – programy powiększające obraz;
  – programów rozpoznających druk;
  – elektronicznych powiększalników.
 • Adaptacja materiałów dydaktycznych dla osób z dysfunkcją wzroku
  Jeśli dana osoba, które nie ma dostępu do książek technicznych, jak i osoby, które chciałyby posiadać np. swoją ulubioną książkę – powieść, tomik wierszy w postaci elektronicznej (np. html) lub wydrukowaną w alfabecie Braille’a przygotujemy dokument w formule dostępnej. Jesteśmy otwarci na inne formy: np. adaptacja mapy osiedla na której mieszkacie … itp.
 • zapewniamy również porady dot. wyboru sprzętu, dobrania oprogramowania. Pomoc doradcy zawodowego w wybraniu ścieżki kariery.

Zasięg – województwa:
DOLNOŚLĄSKIE
LUBUSKIE
OPOLSKIE
ZACHODNIOPOMORSKIE

 

KONTAKT:

518 293 939
l.baszkiewicz@tnm.org.pl